ABOUT

Okuyan tabii ki bilecektir, çünkü yazan belki de ömrünü vermiştir o kitaba. Ne büyük bir nimettir onun bir ömür yazdıklarını birkaç günde okuyabilmek. Ama ben okumanın yeterli olmadığını, gezerek ve yaşayarak birinci elden görerek öğrenmenin daha doyurucu olduğunu düşünüyorum. Bir mantarı kitaptaki tanımına bulmakta zorlanabiliriz, ama mantarı onu bilen biriyle toplarsak sonra kendimiz toplama zevkine varırız. Binlerce yıl doğada yaşadık, hala yer küremizde daha bilmediğimiz çok şey var. Başımızı bir çevirsek doğaya daha neler öğreneceğiz kim bilir. Kendimizi ve evreni çok iyi anlayabilseydik zaten çok daha az sorunla uğraşır çok daha huzurlu yaşayabilirdik. 
WHOIS
Gerçek olamayacak kadar uzak, reddedemeyecek kadar yakın…
Yörüngesinden çıkmış bir gezegenin sabaha karşı sessizlik içinde pembe gökyüzüne karşı dalıp gittiği ya da tonlarca ağırlıktaki piramitlerinin usulca yükselerek yokluğa karıştığı bir evrende hayal gücünüzle baş başa bir buluşmaya ne dersiniz?
“Amacım gerçek olmadığını veya asla gerçek olamayacağını bildiğimiz ancak bir o kadar da gerçeğe yakın görüntüler oluşturmak.” diyen Ankara asıllı dijital sanatçı Alper Süzgün, alışılmışın dışında, zaman ve mekan kavramlarının çok uzağında, derin sessizliklerin ve görkemli misafirlerin konuk olduğu manzaralar vadediyor.
Çalışmalarında doğa ve uzaydan ilham alan sanatçı, hayal dünyasına anlam katanın ise çalışmalarını başkalarıyla paylaşmak olduğunu dile getiriyor. Hayal dünyasının derinliklerinden çıkıp gelen gezegenlerin bir başka hayal dünyasına yerleşmek istemesi ve burada tekrar yörüngeye girmesi kadar doğal başka ne olabilirdi? Belki de sessizce sahilde bekleyen gezegenin, suyun kilometrelerce altından yükselen ormanın veya düşmenin mümkün olmadığı bir uçurumun kenarında, derin uykulara ev sahipliği yapan evin beklediği tek bir şey vardır. Onlara anlam kazandıracak yegane ziyaretçisi. 

FEATURED IN

Adobe
Adobe Students
Adobe Stock
Creative Cloud

Fubiz
Box in a box idea
Fubiz Facebook
Reddit
Behance Photography
Photo Magazine
AworkStation
Creative Station
9GAG
Pinterest
Eksi Sozluk
Wevux

Stejfree
Unsorted
Megafonn
HaberSelf
Behance

AWARDS

CREATIVE STATION
2016 October - 3 rd
2016 September - 7 rd
2016 August - 4 rd
2016 March - 6 rd
2014 March - 10 rd 
2014 October - 9 rd
2015 April -7 rd
2015 March - 6 rd
2015 August - 6rd 
2017 ODTU - METU Bilim sanatla buluşuyor & Mehmet Turgut

CLIENTS & PROJECTS

CMYLMZ
FikirSanat
ODTU - METU
Dokuzsekiz

HalkBank
Vakıf Bank
Anadolu
 Efes
KanalD
FoxLife
FoxTV
Nissan
Ciftci Towers
Kidz Mondo

CURRENT LOCATION
Istanbul, Turkey

Back to Top